StarCraft II Legacy of the Void intra in Closed Beta

Blizzard Entertainment a anunțat că StarCraft II Legacy of the Void va intra în closed beta pe data de 31 martie, ocazie cu care vor fi trimise primele invitații publicului pentru a testa această versiune a jocului.
Modificările prezente în closed beta includ un număr diferit de resurse și unități la începutul unui joc, dar și noi unități pentru fiecare facțiune precum Adept pentru Protoss, Cyclone pentru Terran și Ravager pentru Zerg.
Modul Archon va fi disponibil în cadrul testului closed beta. Anumite unități sau caracteristici ale acestora vor lipsi, dar testul va fi disponibil pentru o perioadă mai lungă de timp pentru a da comunității posibilitatea să se implice activ în dezvoltarea acestui joc. Pentru mai multe informații vizitați blogul oficial al jocului.
Un material video care prezintă cele mai importante aspecte ale testului closed beta poate fi vizionat mai jos.
